Харисън Барнс вкара голяма трета четвърт, която изведе Кингс над Джаз 127-106
AP News | 2024-04-01 | 05:32:18

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Харисън Барнс вкара 24 точки и постави ключ за голяма серия през третата четвърт за Сакраменто, която отведе Кингс до победа със 127-106 над Юта Джаз в неделя вечер.

Кийгън Мъри вкара 25 точки, за да поведе Кралете. Де’Аарон Фокс записа 24 точки и 12 асистенции, а Домантас Сабонис записа 17 точки и 11 борби за 57-ия си пореден дабъл-дабъл. Това помогна на Кралете да завършат серия от три мача срещу Юта за първия си сезон срещу Джаз от сезон 2001-02.

Сакраменто стигна до равенство за седмото място в Западната конференция с Финикс, но останаха два мача зад шестото място Далас в надпреварата за избягване на турнира за игра.

Brice Sensabaugh и Collin Sexton отбелязаха по 22 точки за Jazz, които загубиха общо девет поредни мача. Юта изпусна 11 поредни мача като гост и не е побеждавал далеч от дома от 27 януари на Шарлът.

И двата отбора бяха с малко играчи, като Сакраменто игра без гарда Кевин Хуертер (рамо) и шестия играч Малик Монк (коляно). Юта липсваше на трима от четиримата най-добри голмайстори: Джордан Кларксън (гръб), Лаури Марканен (рамо) и Джон Колинс (гръб).

Кралете си върнаха две резерви с Трей Лайлс (ляво коляно) и Саша Везенков (десен глезен), които се върнаха в игра.

Джазът успя да остане близо малко повече от половината преди големият пробег през третото тримесечие го превърна във взрив. Мъри започна с тройка, последвана от още две от далечна дистанция на Барнс.

Сакраменто отбеляза 15 поредни гола и направи серия от 23-2 в период от по-малко от пет минути зад 13 точки от Барнс, за да поведе с 81-60 в средата на третата четвърт. Барнс вкара общо 16 точки през тримесечието.